Rodzaje szyb drzwi zewnętrzne

W naszych drzwiach stosujemy wkłady szybowe zespolone o grubości 24 mm. Niektóre modele występują w dwóch wersjach: z zestawem szyb płaskich lub wypukłych (po stronie zewnętrznej). Istnieje możliwość wyposażenia drzwi w zestaw szyb antywłamaniowych P2 lub P4 (tylko płaskie zestawy).

Szyby piaskowane

Oprócz delikatnego wyglądu szkło matowe piaskowane poprzez sposób montażu,swoją strukturę lub sposób obróbki umożliwia przenikanie światła i ochronę intymności osób i miejsc. Najbardziej rozpowszechnionym sposobem uzyskiwania szkła matowionego jest piaskowanie, czyli oddziaływanie na powierzchnię szkła strumieniem piasku kwarcowego (lub innego środka ściernego np. elektrokorundu) pod wysokim ciśnieniem. Proces ten zwykle odbywa się w sterowanym komputerowo automacie piaskującym. Tą metodą możemy zmatowić powierzchnię całej tafli szklanej lub tylko jej fragmenty. Posługując się specjalnymi foliami i wycinając w nich na ploterach nawet skomplikowane wzory – możemy na tafli szklanej uzyskać ciekawe efekty estetyczne. Naklejona folia chroni szkło przed działaniem piasku w momencie piaskowania – szkło pod nią pozostaje przejrzyste, podczas gdy sąsiednie powierzchnie stają się matowe. Po usunięciu folii otrzymujemy taflę szklaną z wzorami nieprzejrzystymi – matowymi i przejrzystymi – ze szklanym połyskiem.

Szyba piaskowane ze wzorem

Za dopłatą, oferujemy w pakiecie szybowym także szybę piaskowaną z ozdobnymi wzorami. Szyba piaskowana w miejscach piaskowanych ma charakterystyczny biało-szary matowy kolor. Szyba ta jest zupełnie nieprzeźroczysta w miejscach wypiaskowanych, i przeźroczysta w miejscach niepiaskowanych. Zwykle piaskowany wzór jest wykonywany na szybie bezbarwnej ewentualnie na grafitowej, bardzo rzadko zaś na szybach brązowych, zielonych i niebieskich. Wzór na szybie może być wypiaskowany w tzw pozytywie lub negatywie. Ozdobne elementy np. motywy roślinne mogą przeźroczyste, zaś tło nieprzeźroczyste-matowe, lub odwrotnie motywy ozdobne matowe, zaś tło przeźroczyste. Wzornictwo piaskowanych motywów jest nieograniczone i wzór może być dostarczony przez klienta. Wielkość dopłaty liczona jest od 1 m2 obliczeniowego przeszklenia i znajduje się w cenniku dopłat do drzwi zewnętrznych drewnianych. Obliczeniową powierzchnię przeszklenia dla poszczególnych modeli drzwi odczytujemy z cennika drzwi zewnętrznych drewnianych. Wartość dopłaty za szybę piaskowaną ze wzorem jest równa iloczynowi w/w ceny za 1m2 przeszklenia i w/w obliczeniowej powierzchni przeszklenia.

Twój styl - drzwi drewniane Stolpaw

O drzwiach wiemy wszystko, bo zajmujemy się nimi od ponad 30 lat. Doskonałą jakość drewna połączyliśmy z wysokimi standardami produkcji i montażu drzwi. Dzięki temu naszym Klientom oddajemy produkt z gwarancją doskonałej trwałości na lata.